JK AXA na pretekoch v Zálesí 19.4.2015 - aktualizované s oficiálnymi výsledkami

Ahojte AXÁci.

Dňa 19.4.2015 sme sa zúčastnili parkúrových pretekov " CENA SPOJENEJ ŠKOLY V IVANKE PRI DUNAJI -2015". Prezentovali nás Paula s Trevignanom a Timea s Alegrou. 

 

Obe súťažili v súťaži ZM - 80 cm, ktorú obe absolvovali bez trestných bodov len s veľkou odchylkou od ideálneho času. Išlo o súťaž, kde víťazí jazdecká dvojica, ktorá prejde parkúr čisto a s časom najbližším k ideálnemu času, ktorý je vypočívaný podľa dráhy a danej rýchlosti.

Timea s Alegrou obsadila 25. miesto a Paula s Trevignanom 28.miesto. Počet štartujúcich 42 dvojíc.

 

Ďalšou súťažou bola súťaž Z -100 cm, ktorá bola zase na čo najrýchlejší čas - teda víťazila dvojica s čistým parkúrom a v najlepšom čase. Timea s Alegrou prešli bez zhodenej prekážky ale s jedným kruhom, teda dokončili parkúr so 4 trestnými bodmi. Paula a Trevignano zhodili dve prekážky a dokončili parkúr s 8 trestnými bodmi. 

Timea s Alegrou obsadili 25.miesto a Paula s Trevignanom 29.miesto. Počet štartujúcich 46 dvojíc.

 

Súčasťou tohto podujatia bola aj súťaž družstiev. Kde sa započítavali body zo súťaží ZM a Z a pri rovnosti bodov určoval čas. Naše družstvo sa dostalo medzi 3. - 4. miesto, pri rovnosti trestných bodov rozhodol čas, kde lepší čas malo družstvo JŠ Zálesie. 1.miesto obsadilo JK Plameň Miloslavov 1.  , 2.miesto JK Plameň Miloslavov 2.  , 3.miesto JŠ Zálesie , 4.miesto AXA Jaslovské Bohunice, 5.miesto SOUP Šaľa 1., 6.miesto SŠ Ivanka pri Dunaji, 7.miesto SOUP Šaľa 2. a vylučené družstvá boli Komárno Aurum JK a SPK Trnava.

 

 

Nakoľko sme brali tieto preteky skôr ako tréning, lebo sezóna len začína a Timka s Alegrou štartovali prvý krát tento rok, sme veľmi spokojní ako to zvládli. Len tak ďalej.

 

Videá z parkúru Z- 100cm : Timea s Alegra tu , Paula s Trevignanom tu

 

JK AXA