Západné Slovensko ožíva verejnými tréningami a dobrou náladou

Dňa 6.7.2013 sa konali v JK AXA Jaslovské Bohunice SZVJ a taktiež viacero verejných tréningov. SZVJ sa už začiatkom leta stávajú v JK AXA Jaslovské Bohunice akousi samozrejmosťou. Myšlienka ale skĺbiť SZVJ a verejný tréning vznikli dňa 2.6.2013 na Kačíne v JK LES AMIS Trnava, kde sa v rámci MDD konali ukážky parkúrového jazdenia, ktoré mali veľmi pozitívne ohlasy.

 

 

 

SZVJ a taktiež verejné tréningy sa konali na lúke pri Areáli Mlyn v Jaslovských Bohuniciach, tak ako sa konáva každoročne „Blavský pohár“. SZVJ začali o 9:00, kde všetky jazdkyne dokázali, že sú schopné mať  doklad o absolvovaní SZVJ a samozrejme následne požiadať o jazdeckú licenciu. Týmto blahoželáme nasledujúcim jazdkyniam: Alexandra Repiská Karin Pullmannová, Timea Michalicová (člen JK AXA Jaslovské Bohunice), Michaela Križanová, Zuzana Jánošová, Jennifer Scherrens a Vanessa Scherrens. Jazdkyniamprajeme veľa športových úspechov.

Súčasťou tohto dňa boli verejné tréningy v parkúrovom skákaní, kde si mohli svoje schopnosti skúsiť ako jazdci a kone s licenciou tak aj jazdci a kone bez licencie. Všetko sa začalo súťažou 60 cm, ktorej sa zúčastnilo 14 dvojích. Tento verejný tréning si vyskúšali hlavne mladé kone, pony a taktiež mladý jazdci ako aj čerstvé absolventky SZVJ.

Nemôžeme zabudnúť, že tak ako SZVJ aj verejné tréningy prebiehali pod dohľadom rozhodcov : Anka Virágová, František Vajgel a Ing. Kamil Šulko, ktorým veľmi ďakujeme.

Následne po Verejnom tréningu I nasledoval Verejný tréning II vo výške 80 cm. Tu si svoje schopnosti vyskúšalo 27 dvojíc.

Výhodou týchto verejných tréningov bolo, že jazdci a kone si mohli vyskúšať atmosféru pretekov ako: rozhodcovia, veľa ľudí a koní, opracovisko, kolbisko, aparatúra, atď.

Verejný tréning III vo výške 100 cm, bol už skôr vhodný pre trošku skúsenejších jazdcov a kone. Tu si svoje zručnosti vyskúšalo 21  dvojíc.

Veľmi príjemným prekvapením bolo pred Verejným tréningom III a IV, že sa niektorý jazdecký kolegovia točili pár krát s vozíkmi. Nakoľko išlo o verejný tréning tak sa počkalo na poriadne opracovanie koní. Všetko sa nieslo v dobrej nálade, pohode a klude. Predsa sme trénovali.

Verejného tréningu IV vo výške 110 cm sa zúčastnilo už menej dvojíc a to v počte 10 . Túto súťaž prešli čisto len Alex-Martin Genčík s Durankou a Petra Schmidtová s EBIm.

Súčasťou verejných tréningov ako na Kačíne tak aj v JK AXA bola nerozlučná moderátorská dvojica Dušan a Mário (prezývaní Adela a Sajfa), ktorí robili neskutočne dobrú atmosféru a tešíme sa na Vás chlapci nabudúce.

Posledným Verejným tréningom V bolo MINI- MAXI, ktorej sa zúčastnilo 5 dvojíc. Najlepšou dvojicou sa stala dvojica Michal Farkaš s koňom Sting, ktorý ako jediný skočili výšku 150 cm.

Všetko sa končilo tradičnou klubovou opekačkou JK AXA na ktorú boli všetci pozvaní. Jazdecký kolegovia zaviezli kone domov a nakoniec výborná zábava trvala do pol tretej do rána. Sme radi, že začínajú jazdecké kluby spájať svoje sily, vymieňať si skúsenosti a čoskoro sa vidíme buď na pretekoch alebo na ďalšom verejnom tréningu J.

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (26)